Dundalk Schoolboys League

This weekend's Dundalk Schoolboys League fixtures

Dundalk Schoolboys League

Caoimhín Reilly

Reporter:

Caoimhín Reilly

Email:

caoimhin.reilly@dundalkdemocrat.ie

This weekend's Dundalk Schoolboys League fixtures

Pic: Ciarán Culligan

Thursday 21st September

U11 Group 1 Quay Celtic v Rock Celtic, Clancy Pk 6 45PM;

U14 Premier Quay Celtic v Ardee Celtic, Clancy Pk 7 00PM;

Saturday 23rd September

U11 Group 1 Blayney Acad v Muirhevnamor, Blayney 11 00AM; Shamrocks v Bellurgan Utd, Fatima 10 00AM; Bellurgan Celtic v Rock Celtic, Bellurgan 11.00AM; Ardee Celtic v Quay Celtic, Ardee 10 00AM;

U11 Group 2 Glenmuir Celtic v Redeemer, Glenmuir Pk 10 00AM; Woodview v Bay Utd, Fair Green 11 00AM; Quay Olym v Glenmuir Ath, Clancy Pk 10 00AM; Dromin Juv v Bellurgan Ath, Dromin 10 00AM; Rockville v Shamrocks Celtic, Blackrock 10 00AM;

U13 Premier Glenmuir Utd v Ardee Celtic, Glenmuir Pk 11 00AM; Shamrocks v Bellurgan Celtic, Fatima 11 00AM; Quay Celtic v Rock Celtic, Clancy Pk 11 00AM;

U13 Division Ardee Utd v Quay Olym, Ardee 11 00AM; Rockville v Dromin, Blackrock 11 00AM;

U15 Premier Blayney Acad v Quay Celtic, Monaghan 12 30PM; Quay Olym v Ardee Celtic, Clancy Pk 12 30PM; Glenmuir Utd v Rock Celtic, Glenmuir Pk 12 30PM; Albion Rvs v Bellurgan Utd, Monasterboice 12 30PM;

U15 Division 1 Rockville v Bay Utd, Blackrock 12 30AM; Walshstown v Grove Rgs, Walshstown 12 30PM; Bellurgan Celtic v Albion Utd, Bellurgan 12 30PM; St Dominics v Shamrocks, Friary Field 12 30PM;

U17 League Bellurgan Utd v Woodview, Bellurgan 2 00PM; St Dominics v Rock Celtic, Friary Field 2 00PM; Muirhevnamor v Ardee Celtic, Muirhevnamor 2 00PM; Dromin Juv v Termonfeckin, Dromin 2 00PM;

Sunday 24th September

U10 Group 1 Glenmuir Utd v Ardee Utd, Glenmuir Pk 10 00AM; Ardee Celtic v Dromin Juv, Ardee 10 00AM; Bellurgan Utd v Rock Celtic, Bellurgan 10 00AM;

U10 Group 2 Woodview v Shamrocks, Fair Green 11 00AM; Bellurgan Celtic v Bay Utd, Bellurgan 11 00AM; Quay Olym v Glenmuir Celtic, Clancy Pk 10 00AM;

U10 Group 3 Shamrocks Celtic v Woodview Celtic, Fatima 10 00AM; Rockville v Ardee Ath, Blackrock 10 00AM; Muirhevnamor v Quay Ath, Muirhevnamor 10 00AM;

U12 Premier Glenmuir Utd v Shamrocks, Glenmuir Pk 11 00AM; Ardee Celtic v Bellurgan Utd, Ardee 11 00AM; Walshstown v Rock Celtic, Walshstown 11 00AM; Quay Celtic v Muirhevnamor, Clancy Pk 11 00AM;

U12 Division 1 Glasslough Villa v Glenmuir Celtic, Glasslough 11 00AM; Bellurgan Celtic v Quay Olym, Bellurgan 11 00AM;

U12 Division 2 Muir/Mor Celtic v Glenmuir Ath, Muirhevnamor 11 00AM; Rockville v Ardee Ath, Blackrock 11 00AM; St Dominics v Bellurgan Ath, Friary Field 11 00AM; Dromin Juv v Redeemer, Dromin 11 00AM;

U14 Premier Bellurgan Utd v Glenmuir Utdv, Bellurgan 12 30PM; Ardee Celtic v Rock Celtic, Ardee 12 30PM; Dromin Utd v Shamrocks, Dromin 12 30PM; Quay Olym v Quay Celtic, Clancy Pk 12 30PM;

U14 Division 1 Woodview v Quay Ath, Fair Green 12 30PM; Blayney Acad v Walshstown, Monaghan 12 30PM; Dromin Juv v Bellurgan Celtic, Dromin 2 00PM;

U16 League Quay Celtic v Glenmuir Utd, Clancy Pk 2 00PM; Bay Utd v Blayney Acad, Rock Rd 2 00PM; Termonfeckin v Dromin Juv, Termonfeckin 2 00PM; Bellurgan Utd v Shamrocks, Bellurgan 2 00PM; Ardee Celtic v St Dominics, Ardee 2 00PM;

Tuesday 26th September

U12 Division 3 Glenmuir Ath v Shamrocks Celtic, Glenmuir Pk 6 30PM;

Wednesday 27th September

U11 Group 1 Quay Celtic v Shamrocks, Clancy Pk 6 45PM;

U17 League Quay Celtic v Bellurgan Utd, Clancy Pk 7 15PM;