Soccer

This weekend's Dundalk Schoolboys League fixtures

Soccer

Caoimhín Reilly

Reporter:

Caoimhín Reilly

Email:

caoimhin.reilly@dundalkdemocrat.ie

Saturday, July 25

U11 GROUP ONE: Ardee Celtic v Shamrocks, Town Parks 10am; Bay Utd v Rock Celtic, Rock Road 10.00AM; Bellurgan Utd v Quay Celtic, Flynn Park 10.00AM; Blayney Academy v Dromin Juveniles, Beach Hill 10.00AM

U11 Group TWO: Woodview Celtic v Glenmuir Celtic, AWP Muirhevnamor 10.00AM; Quay Olympic v Redeemer Celtic, Clancy Park 10.00AM; Bay Celtic v St Dominic's, Rock Road 11.30AM; Bellurgan Celtic v Rockville, Flynn Park 11.30AM

U13 PREMIER: Dromin Juveniles v Bellurgan Utd, Dromin 11.30AM; Bellurgan Celtic v Rock Celtic, Flynn Park 1.00PM

U13 DIVISION ONE: Rockville v Glenmuir Utd, Sandy Lane 11.30AM; Quay Celtic v Quay Olympic, Clancy Park 11.30AM; Bay Utd v St Dominic's, Rock Road 1.00PM

U15 LEAGUE: Ardee Celtic v Walshestown, Town Parks 11.30AM; Shamrocks v Glenmuir Utd, Fatima 1.00PM; Quay Celtic v Rock Celtic, Clancy Park 1.00PM; Bellurgan Utd v Termonfeckin Celtic, Flynn Park 2.45PM

U17 LEAGUE: Rock Celtic v Shamrocks, Sandy Lane 1.00PM; Grove Rangers v Walshestown, TBA 2.45PM; Quay Celtic v St Dominic's, Clancy Park 2.45PM

SUNDAY, JULY 26

U10 GROUP ONE: Ardee Red v Glenmuir Utd, Town Parks 10.00AM; Bellurgan Utd v Ardee White, Flynn Park 10.00AM; Dromin Juveniles v Woodview, Dromin 10.00AM; Quay Celtic v Rock Celtic Red, Clancy Park 10.00AM

U10 GROUP TWO: Redeemer Celtic v Woodview Celtic, Gorman Park 10.00AM; Bay Utd v Shamrocks, Rock Road 10.00AM; Ardee Black v Quay Olympic, Town Parks 10.00AM; Bellurgan Celtic v Glenmuir Celtic, Flynn Park 10.00AM

U10 GROUP THREE: Woodview Athletic v Dromin Utd, AWP Muirhevnamor 10.00AM; Rock Celtic White v Quay Athletic, Sandy Lane 10.00AM; Muirhevnamor v Bellurgan Athletic, Muirhevnamor 10.00AM; Bay Celtic v Ardee Blue, Rock Road 11.30AM

U12 PREMIER: Blayney Academy v Shamrocks, Beach Hill 11.30AM; Quay Celtic v Rock Celtic, Clancy Park 11.30AM

U12 DIVISION ONE: Ardee Utd v Walshestown, Town Parks 11.30PM; Bellurgan Celtic v Quay Olympic, Flynn Park 11.30PM; Dromin Juveniles v Blayney Acad Blue, Dromin 11.30PM

U12 DIVISION TWO: Bay Utd v Bellurgan Athletic, Rock Road 1.00PM; Woodview Celtic v Rockville, AWP Muirhevnamor 11.30AM; Muirhevnamor v Redeemer Celtic, Muirhevnamor 11.30AM

U14 PREMIER: Ardee Celtic v Glenmuir Celtic, Town Parks 1.00PM; Bellurgan Utd v Walshestown, Flynn Park 1.00PM; Dromin Juveniles v Shamrocks, Dromin 1.00PM; Muirhevnamor v Rock Celtic, Muirhevnamor 1.00PM

U14 DIVISION ONE: Woodview Celtic v Bellurgan Celtic, AWP Muirhevnamor 1.00PM; Quay Celtic v St Dominic's, Clancy Park 1.00PM; Redeemer Celtic v Rockville, Gorman Park 11.30AM

U16 LEAGUE: Ardee Celtic v Quay Olympic, Town Parks 2.45 PM; Bellurgan Utd v Rock Celtic, Flynn Park 2.45 PM; Dromin Juveniles v Shamrocks, Dromin 2.45 PM; Quay Celtic v Termonfeckin Celtic, Clancy Park 2.45 PM