Search

03 Oct 2022

The latest fixtures and results from the Dundalk Schoolboys League

Dundalk Schoolboys' League to hold EGM to vote on potential return to winter season

The latest fixtures and results from the Dundalk Schoolboys League

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS   

U17 Barry Griffin Jr Cup: Glenmuir Utd 2 Rock Celtic 0

U16 Eamon Mulvenna Cup: Bay Utd 3 Dromin Juveniles 3 (Bay win on Penalties); Glenmuir Utd 2 Shamrocks 5; St Dominic's 2 Bellurgan Celtic 0; Ardee Utd 1 Quay Celtic 5; Rockville 0 Rock Celtic 7; Ardee Celtic 7 Woodview Celtic 1

U15 Gerry Gover Cup: Bay Utd 5 Glenmuir Utd 1; Bellurgan Utd 5 Termonfeckin Celtic 0; Quay Olympic 1 Woodview Celtic 4

Dundalk Credit Union U14 Cup: Ardee Utd 2 Bellurgan Utd 1; Muirhevnamor 0 Ardee Celtic 2; Woodview Celtic 0 Rock Celtic 4

Dundalk Credit Union U13 Cup: Bellurgan Utd 0 Rock Celtic 7; Walshestown 1 Quay Celtic 5; Redeemer Celtic 5 Dromin Juveniles 0

Dundalk Credit Union U12 Cup: Woodview Celtic Blue 2 Bellurgan Athletic 0; Shamrocks Celtic 4 Quay Celtic 0; Glenmuir Utd 3 Bellurgan Utd 2; Rock Celtic 11 Ardee Rovers 1; Glenmuir Celtic 1 Shamrocks Utd 4; Ardee Utd 0 Redeemer Celtic 8

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES    

Thursday 25 August

U12 Cup: Woodview Celtic Blue v Glenmuir Utd, Muirhevnamor AWP 7.00PM; Rock Celtic v Shamrocks Celtic, Sandy Lane 7.00PM; Glenmuir Celtic v Muirhevnamor, Glenmuir Park 7.00PM; Bellurgan Celtic v Redeemer Celtic, Flynn Park 7.00PM

U14 Cup Semi-Final: Ardee Utd v Ardee Celtic, Town Parks 7.00PM; Rock Celtic v Shamrocks, Sandy Lane 7.00PM

Saturday 27 August

U11 Walruses: Ardee Celtic Red v Quay Celtic, Town Parks 9.45 AM; Bellurgan Blades v Redeemer Celtic, Flynn Park 9.45 AM

U11 Seals: Dromin Juveniles v Shamrocks, Dromin 9.45 AM; Rock Celtic White v Woodview Celtic, Sandy Lane 9.45 AM

U11 Otters: Ardee Celtic Blue v Glenmuir Utd, Town Parks 11.00AM; Rock Celtic Red v Bay Utd, Sandy Lane 11.00AM

U11 Orcas: Bellurgan Bandits v Rock Celtic, Stripes Flynn Park 11.00AM; Glenmuir Celtic v Walshestown, Glenmuir Park 9.45 AM

U11 Dolphins: Quay Olympic v Bellurgan Cubs, Clancy Park 9.45 AM; St Dominic's v Muirhevnamor, Friary Field 9.45 AM

U13 Plate Final: St Dominic's v Bay Celtic, Bellew Park 10.00AM

U13 Shield Final: Ardee Celtic v Walshestown, Bellew Park 12.30PM

U13 League Cup Final: Quay Celtic v Shamrocks, Bellew Park 3.00PM

U15 Gerry Gover Cup: Rockville v Shamrocks/Dromin Juveniles, Sandy Lane 12.30PM; Bay Utd v Rock Celtic, Rock Road 11.00AM

U15 Premier: Bellurgan Utd v Termonfeckin Celtic, Flynn Park 12.30PM

U15 Division 1: Woodview Celtic v Quay Olympic, Muirhevnamor AWP time TBC

U17 League: Bellurgan Utd v Glenmuir Utd, Flynn Park 2.15PM; Rock Celtic v Termonfeckin Celtic, Sandy Lane 2.15PM

U17 Barry Griffin Jr Cup: Shamrocks v Carrick Rovers, Fatima 2.15PM

Sunday 28 August

U10 Hawks: Bay Celtic v Bellurgan Blades, Rock Road 9.45AM; Shamrocks v Rock Celtic Red, Fatima 9.45AM; Bellurgan Bandits v Quay Celtic, Flynn Park 9.45AM

U10 Falcons: Quay Athletic v Shamrocks Utd, Clancy Park 9.45AM; Dromin Juveniles v Glenmuir Celtic, Dromin 9.45AM; Bay Utd v Ardee Celtic Blue, Rock Road 11.00AM; Rock Celtic White v Muirhevnamor, Sandy Lane 9.45AM

U10 Eagles: Rock Celtic Stripes v Bellurgan Cubs, Sandy Lane 11.00AM; Ardee Celtic Red v Quay Olympic, Town Parks 9.45AM; Blayney Academy v Bellurgan Bears, Beach Hill 9.45AM

U12 Plate Final: Bellurgan Athletic v Blayney Academy White, Bellew Park 10.00AM

U12 Shield Final: Shamrocks Utd v Quay Celtic, Bellew Park 12.30PM

U12 League Cup Final: Woodview Celtic v Rock Celtic, Bellew Park 3.00PM

U14 Premier: Quay Celtic v Dromin Juveniles, Clancy Park 11.00AM; Ardee Celtic v Ardee Utd, Town Parks 11.00AM; Woodview Celtic v Rock Celtic, Muirhevnamor AWP Time TBC

U14 Division 1: Shamrocks v Glenmuir Utd, Fatima 11.00AM; Bellurgan Celtic v Muirhevnamor, Flynn Park 11.00AM; Bay Utd v Quay Olympic, Rock Road 12.30PM

U16 Eamon Mulvenna Cup: Termonfeckin Celtic v Bellurgan Utd, Termonfeckin 2.15PM; Quay Celtic v Bay Utd, Clancy Park 12.30PM; Rock Celtic v Ardee Celtic, Sandy Lane 12.30PM; Redeemer Celtic v Shamrocks, Gorman Park 2.15PM

Tuesday 30 August

U16 Eamon Mulvenna Cup: St Dominic's v Termonfeckin/Bellurgan Utd, Friary Field 7.00PM

To continue reading this article,
please subscribe and support local journalism!


Subscribing will allow you access to all of our premium content and archived articles.

Subscribe

To continue reading this article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.