Search

05 Jul 2022

The latest fixtures and results from the Dundalk Schoolboys League

Dundalk Schoolboys' League to hold EGM to vote on potential return to winter season

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS

U13 Premier: Quay Olympic 0 Walshestown 2; Shamrocks 3 Quay Celtic 1; Redeemer Celtic 2 Rock Celtic 1

U13 Division 1: Bay Celtic 0 Ardee Celtic 6

U12 Premier: Ardee Celtic 3 Bellurgan Utd 1; Woodview Celtic 3 Glenmuir Utd 0; Shamrocks Celtic 0 Redeemer Celtic 1; Quay Celtic 3 Woodview Celtic Blue 0; Glenmuir Utd 2 Bellurgan Utd 3; Woodview Celtic Blue 0 Woodview Celtic 6; Redeemer Celtic 3 Quay Celtic 0

U12 Division 1: Ardee Utd 0 Walshestown 3; Rock Celtic 6 Bellurgan Celtic 2; Bay Utd 4 Dromin Utd Blue 4; Muirhevnamor 0 Dromin Utd Blue 2; Bellurgan Celtic 0 Bay Utd 6; Walshestown 1 Rock Celtic 6; Woodview Celtic White 0 Ardee Utd 3

U12 Division 2: Ardee Rovers 3 Bay Celtic 0; Shamrocks Utd 6 Dromin Utd White 1; Bellurgan Athletic 3 Rockville 4; Dromin Utd White 2 Ardee Rovers 0; Glenmuir Celtic 4 Shamrocks Utd 6; Rockville 0 Blayney Academy White 6; Quay Olympic 2 Bellurgan Athletic 5

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES

Thursday 16 June

U12 Division 1: Woodview Celtic White v Muirhevnamor, Muirhevnamor AWP 7.00PM

U13 Division 1: St Dominic's v Dromin Juveniles, Friary Field 7.15PM; Bellurgan Utd v Rockville, Flynn Park 7.15PM

Saturday 18 June

U9 Tigers: Bay Celtic v Quay Olympic, Rock Road 11.00AM; Rock Celtic White v Bellurgan Bandits, Sandy Lane 12.30PM; St Dominic's v Glenmuir Utd, Friary Field 11.00AM

U9 Panthers: Rock Celtic Stripes v Ardee Celtic, Sandy Lane 1.20PM; Muirhevnamor Blue v Glenmuir Celtic, Muirhevnamor AWP 10.00AM; Rock Celtic Red v Woodview Celtic, Sandy Lane 2.00PM; Bay Utd v Bellurgan Blades; Rock Road 11.00AM

U9 Lions: Quay Celtic v Bay Athletic, Army Pitch 11.00AM; Bellurgan Cubs v Muirhevnamor, White Flynn Park 12.30PM; Dromin Juveniles v Redeemer Celtic, Dromin 2.00PM

U11 Seals: Walshestown v Quay Celtic, Walshestown 9.45AM; Glenmuir Utd v Ardee Celtic, Red Glenmuir Park 9.45AM; Woodview Celtic v Bellurgan Blades, Muirhevnamor AWP 9.45AM

U11 Otters: Quay Olympic v Ardee Celtic Blue, Clancy Park 9.45AM; Bellurgan Bandits v Rock Celtic White, Flynn Park 9.45AM; Shamrocks v Muirhevnamor, Fatima 9.45AM

U11 Dolphins: Rock Celtic Stripes v Redeemer Celtic, Sandy Lane 9.45AM; Bay Utd v St Dominic's, Rock Road 9.45AM; Dromin Juveniles v Bellurgan Cubs, Dromin 9.45AM

U13 Premier: Walshestown v Rock Celtic, Walshestown 11.00AM; Redeemer Celtic v Shamrocks, Gorman Park 11.30PM; Quay Celtic v Quay Olympic, Clancy Park 11.00AM

U13 Division 1: Muirhevnamor v Rockville, Muirhevnamor Grass 11.00AM; Glenmuir Utd v St Dominic's, Glenmuir Park 11.00AM; Dromin Juveniles v Bay Celtic, Dromin 11.00AM; Ardee Celtic v Bellurgan Utd, Town Parks 11.00AM

Sunday 19 June

U8 Terriers: Rock Celtic White v Redeemer Utd, Sandy Lane 2.00PM; Bellurgan Bandits v Muirhevnamor Blue, Flynn Park 2.00PM; Ardee Celtic v Woodview Celtic, Town Parks 2.00PM

U8 Spaniels: Bay Utd v Shamrocks, Rock Road 11.00AM; Redeemer Celtic v Rock Celtic Red, Gorman Park 2.00PM; Quay Celtic v Bellurgan Blades, Army Pitch 2.00PM

U8 Setters: St Dominic's v Glenmuir Utd, Friary Field 2.00PM; Muirhevnamor White v Dromin Juveniles, Muirhevnamor AWP 11.00AM

U10 Hawks: Shamrocks v Quay Celtic, Fatima 9.45AM; Bay Celtic v Rock Celtic Red, Rock Road 9.45AM; Glenmuir Utd v Ardee Celtic Blue, Glenmuir Park 9.45AM

U10 Falcons: Quay Athletic v Rock Celtic White, Clancy Park 9.45AM; Bay Utd v Muirhevnamor, Rock Road 9.45AM; Dromin Juveniles v Bellurgan Blades, Dromin 9.45AM; Shamrocks Utd v Glenmuir Celtic, Fatima 11.00AM

U10 Eagles: Ardee Celtic Red v Bellurgan Bears, Town Parks 9.45AM; Rock Celtic Stripes v Quay Olympic, Sandy Lane 9.45AM; Redeemer Celtic v Bellurgan Cubs, Gorman Park 9.45AM

U12 Premier: Shamrocks Celtic v Bellurgan Utd, Fatima 12.30PM; Quay Celtic v Ardee Celtic, Clancy Park 11.00AM; Woodview Celtic v Redeemer Celtic, Muirhevnamor AWP 9.45AM; Glenmuir Utd v Woodview Celtic Blue; Glenmuir Park 11.00AM

U12 Division 1: Ardee Utd v Muirhevnamor Town, Parks 9.45AM; Rock Celtic v Woodview Celtic, White Sandy Lane 11.00AM; Bay Utd v Walshestown, Rock Road 11.00AM; Dromin Utd Blue v Bellurgan Celtic, Dromin 11.00AM

U12 Division 2: Blayney Academy White v Quay Olympic, Beach Hill 11.00AM; Shamrocks Utd v Rockville, Fatima 2.15PM; Ardee Rovers v Glenmuir Celtic, Town Parks 11.00AM; Bay Celtic v Dromin Utd, White Rock Road 12.30PM

U14 Premier: Ardee Utd v Woodview Celtic, Town Parks 12.30PM; Ardee Celtic v Dromin Juveniles, Town Parks 2.15PM; Bellurgan Utd v Quay Celtic, Flynn Park 10.45AM

U14 Division 1: Quay Olympic v Rockville, Clancy Park 12.30PM; Bay Utd v Muirhevnamor, Rock Road 1.00PM; Glenmuir Utd v Bellurgan Celtic, Glenmuir Park 12.30PM

Tuesday 21 June

U12 Division 1: Woodview Celtic White v Bellurgan Celtic, Muirhevnamor AWP 7.00PM

U13 Premier: Shamrocks v Redeemer Celtic, Fatima 7.15PM

U13 Division 1: Muirhevnamor v Glenmuir Utd, Muirhevnamor Grass 7.15PM

To continue reading this article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.