Search

30 Sept 2022

Dundalk Credit Union Schoolboys League Fixtures and Results

Dundalk Schoolboys League fixtures

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS

U17 League: Bellurgan Utd 3 Rock Celtic 2; Termonfeckin Celtic 4 Square Utd 2; Walshestown 5 St Dominic's 3

U16 League: Termonfeckin Celtic 5 Walshestown 2; Rock Celtic 1 Glenmuir Utd 4; Glenmuir Celtic 1 Ardee Celtic 5

U15 Premier: Rock Celtic 5 Bay Utd 1; Glenmuir Utd 1 Dromin Juveniles 3

U15 Division 1: Woodview Celtic 2 Termonfeckin Celtic 1; Redeemer Celtic 4 St Dominic's 1; Ardee Utd 0 Rockville 1

U14 Premier: Rock Celtic 12 Dromin Juveniles 0; Ardee Celtic 2 Bay Utd 0

U14 Division 1: Glenmuir Utd 2 Rockville 1; Bellurgan Celtic 2 Quay Olympic 5

U13 Premier: Rock Celtic 2 Glenmuir Utd 1; Ardee Celtic 1 Bellurgan Utd 1

U13 Division 1: Bellurgan Athletic 5 Bay Utd 0; Redeemer Celtic 1 Rockville 3; Quay Olympic 1 Woodview Celtic 11

U12 Premier: Blayney Academy 0 Redeemer Celtic 0; Quay Celtic 11 Bay Utd 0; Glenmuir Utd 1 Bellurgan Utd 2; Rock Celtic 4 Ardee Celtic 2

U12 Division 1: Quay Olympic 5 Blayney Academy White 0; Woodview Celtic 2 Glenmuir Celtic 0; Dromin Juveniles 4 St Dominic's 3; Bay Celtic 3 Rockville 3

 

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES

Wednesday August 11

U17 League: Dromin Juveniles v Quay Celtic, Dromin 7.00PM;Dundalk Credit Union U12 Premier Redeemer Celtic v Walshestown, Gorman Park 7.00PM; Bay Utd v Rock Celtic, Rock Road 7.00PM

Thursday August 12

U16 League: Square Utd v Walshestown, Monastery Pitch 7.00PM; Ardee Celtic v Bellurgan Utd, Town Parks 7.00PM

Friday August 13

U12 Premier: Bellurgan Utd v Quay Celtic, Flynn Park 7.00PM

Saturday August 14

U9 Lions: Bay Utd v Bellurgan Bandits, Rock Road 11.00AM; Quay Celtic White v Ardee Celtic Blue, Clancy Park 11.00AM

U9 Leopards: Rock Celtic White v Dromin Blue, Sandy Lane 11.00AM; Bellurgan Blades v Bay Celtic, Flynn Park 11.00AM

U9 Tigers: Walshestown v Bellurgan Bears, Walshestown 11.00AM; Dromin White v Rock Celtic Red, Dromin 11.00AM

U9 Cougars: Rock Celtic Stripes v Shamrocks, Sandy Lane 11.00AM; Ardee Celtic Red v Quay Celtic Black, Town Parks 11.00AM

U11 Group 1: Woodview Celtic v Dromin Juveniles, Muirhevnamor AWP 9.45 AM; Ardee Celtic Red v Shamrocks Celtic, Town Parks 9.45 AM; Bay Utd v Rock Celtic White, Rock Road 9.45 AM; Bellurgan Utd v Quay Celtic, Flynn Park 9.45 AM; Redeemer Celtic v Glenmuir Utd, Gorman Park 9.45 AM

U11 Group 2: Ardee Celtic Blue v Glenmuir Celtic, Town Parks 9.45AM; Quay Olympic v Bellurgan Celtic, Clancy Park 9.45AM; Rock Celtic Red v Bay Celtic, Sandy Lane 9.45AM; Bellurgan Athletic v Walshestown, Flynn Park 9.45AM

U13 Premier: Glenmuir Utd v Ardee Utd, Glenmuir Park 11.00AM; Bellurgan Utd v Shamrocks, Flynn Park 11.00AM; Ardee Celtic v Rock Celtic, Town Parks 11.00AM

U13 Division 1: Muirhevnamor v Woodview Celtic, Muirhevnamor AWP 11.00AM; Quay Olympic v Bay Utd, Clancy Park 11.00AM; Bellurgan Athletic v Rockville, Flynn Park 12.30PM; Redeemer Celtic v Dromin Juveniles, Gorman Park 11.00AM

U15 Premier: Glenmuir Utd v Shamrocks, Glenmuir Park 12.30PM; Bellurgan Utd v Rock Celtic, Flynn Park 2.15PM; Bay Utd v Ardee Celtic, Rock Road 1.00PM

U15 Division 1: Ardee Utd v Bellurgan Celtic, Town Parks 12.30PM; Rockville v Woodview Celtic, Sandy Lane 11.00AM; Termonfeckin Celtic v Redeemer Celtic, Termonfeckin 12.30PM; St Dominic's v Glenmuir Celtic, Friary Field 12.30PM

U17 League: Quay Celtic v Walshestown, Clancy Park 12.30PM; Shamrocks v Bellurgan Utd, Fatima 1.00PM; Square Utd v Ardee Celtic, Monastery School 2.15PM; St Dominic's v Termonfeckin Celtic, Friary Field 2.15PM

Sunday August 15

U8 Penguins: Bay Utd v Woodview Celtic, Rock Road 12.30PM; Glenmuir Utd v Muirhevnamor, Bellew Park 12.30PM

U8 Walruses: Rock Celtic White v Glenmuir Celtic, Sandy Lane 12.30PM; Bellurgan Bandits v Walshestown, Flynn Park 12.30PM

U8 Seals: Bay Olympic v Bellurgan Blades, Rock Road 12.30PM; Quay Celtic Black v Rock Celtic Red, Clancy Park 12.30PM

U8 Dolphins: St Dominic's v Quay Celtic White, Friary Field 12.30PM; Ardee Celtic Red v Bay Celtic, Town Parks 12.30PM

U10 Group 1: Walshestown v Ardee Celtic Red, Walshestown 9.45.AM; Shamrocks v Bellurgan Utd, Fatima 9.45.AM; Rock Celtic White v Dromin Juveniles, Sandy Lane 9.45.AM; Quay Celtic v Glenmuir Utd, Clancy Park 9.45.AM

U10 Group 2: Woodview Celtic v Quay Olympic, Muirhevnamor AWP 9.45AM; Glenmuir Celtic v Rock Celtic Red, Glenmuir Park 9.45AM; Bellurgan Celtic v Redeemer Celtic, Flynn Park 9.45AM

U10 Group 3: St Dominic's v Bay Utd, Friary Field 9.45AM; Rock Celtic Stripes v Bellurgan Athletic, Sandy Lane 11.00AM; Redeemer Utd v Dromin Utd, Gorman Park 9.45AM; Quay Athletic v Glenmuir Athletic, Clancy Park 11.00AM

U12 Premier: Glenmuir Utd v Redeemer Celtic, Glenmuir Park 11.00AM; Quay Celtic v Blayney Academy, Clancy Park 12.30PM; Rock Celtic v Bellurgan Utd, Sandy Lane 12.30PM; Shamrocks Celtic v Bay Utd, Fatima 11.00AM; Walshestown v Ardee Celtic, Walshestown 11.00AM

U12 Division 1: Muirhevnamor v Woodview Celtic, Muirhevnamor AWP 11.00AM; St Dominic's v Shamrocks Utd, Friary Field 11.00AM; Bay Celtic v Dromin Juveniles, Rock Road 11.00AM; Blayney Academy White v Rockville, Beach Hill 11.00AM; Glenmuir Celtic v Quay Olympic, Glenmuir Park 12.30PM

U14 Premier: Dromin Juveniles v Ardee Celtic, Dromin 12.30PM; Bay Utd v Bellurgan Utd, Rock Road 12.30PM

U14 Division 1: Bellurgan Celtic v Glenmuir Utd, Flynn Park 11.00AM; Quay Olympic v Quay Celtic, Clancy Park 2.15PM; Shamrocks v Rockville, Fatima 12.30PM

U16 League: Ardee Celtic v Termonfeckin Celtic, Town Parks 2.15PM; Bellurgan Utd v Glenmuir Celtic, Flynn Park 12.30PM; Glenmuir Utd v Shamrocks, Glenmuir Park 2.15PM; Square Utd v Rock Celtic, Monastery School 2.15PM

Tuesday August 17

U17 League: Rock Celtic v Dromin Juveniles, Sandy Lane 7.00PM; Ardee Celtic v Shamrocks, Town Parks 7.00PM

U15 Premier: Shamrocks v Ardee Celtic, Fatima 7.00PM

Wednesday August 18

U12 Premier: Blayney Academy v Rock Celtic, Beach Hill 7.00PM; Quay Celtic v Ardee Celtic, Clancy Park 7.00PM; Shamrocks Celtic v Walshestown, Fatima 7.00PM;Dundalk Credit Union U12 Division 1 Bay Celtic v Quay Olympic, Rock Road 7.00PM

Thursday August 19

Dundalk Credit Union U16 League Glenmuir Utd v Square Utd, Glenmuir Park 7.00PM; Shamrocks v Bellurgan Utd, Fatima 7.00PM

To continue reading this article for FREE,
please kindly register and/or log in.


Registration is absolutely 100% FREE and will help us personalise your experience on our sites. You can also sign up to our carefully curated newsletter(s) to keep up to date with your latest local news!

Register / Login
Coláiste Chú Chulainn student awards

Chisomaga Anyanwu senior Cu Chulainn Award winner, Principal Thomas Sharkey, Imelda Munster TD, Pawel Skalinski Junior Cu Chulainn award winner, Senator John McGahon, Peter Fitzpatrick TD.

Buy the e-paper of the Donegal Democrat, Donegal People's Press, Donegal Post and Inish Times here for instant access to Donegal's premier news titles.

Keep up with the latest news from Donegal with our daily newsletter featuring the most important stories of the day delivered to your inbox every evening at 5pm.